Hikayemiz


Balıklı Audit | Advisory, 2005 yılında Türkiye’nin ilk ve tek butik denetim firması olarak Tuğba Balıklı tarafından kuruldu.

Kuruluş amacı müşterilerine uluslararası ve yüksek standartlarda, finansal raporlama ile ilgili değişimin uygulanması konularında destek vermek, gerçekleştirdiği denetimler sırasında belirlenen kurallar ışığında paydaşlarına katma değer yaratmak oldu.

2009 ve 2011 yılları arasında denetim anlayışına getirdiği bu yeni yaklaşım ve mali işler konusunda müşterilerinden gelen çok yönlü ve birebir danışmanlık talepleriyle Balıklı Advisory kuruldu. Türkiye’de her şirketin özelinde hizmet anlayışı ile fark yaratan Balıklı Audit | Advisory, mali işler konusunda getirdiği bu yeni denetim ve danışmanlık anlayışı ile birlikte paydaşlarının gerçek ihtiyaçlarını belirleyerek, onlara en uygun ve en etkili çözümleri sunma amacını benimsedi.

Balıklı Audit | Advisory ’nin bugün geldiği noktada başarısının sebebi, her türlü ihtiyacı derin sektör anlayışı ile hızla yorumlaması ve şirketlere değer katan çözüm üretebilme yeteneği olarak tanımlandı. Ki bu yetenek Balıklı Akademinin doğuş sebebi oldu.

Dünyada ve Avrupa’da bine yakın şirketin finansal raporlamalarını UFRS’ye göre gerçekleştirmesi, Akademi’nin de yola çıkış kılavuzu oldu.

Geçmişi 2005 yıllarına dayanan Balıklı Audit | Advisory, o yıllarda sadece uluslararası finansal raporlama standartları ve bağımsız denetim hizmetleri vererek kurulan şirket iken, kısa süre içerisinde kurumsal finansman ve yönetim stratejileri hizmetlerini de bünyesine katarak şirketlerin mali işler anlamında tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir organizasyona dönüştü.

Son olarak 2018 yılında Word Finance Markets tarafından Most Trusted Audit Firm ödülünü alan Balıklı Audit | Advisory kurulduğu günden bugüne kaliteli hizmet anlayışı, birebir ve çok yönlü verdiği şirkete özel danışmanlık yaklaşımı ve mükemmeliyetçi bakış açısı ile müşterilerinin güvenini sağlayarak başarıyı ilke edinmiştir.

Kurulduğu günden bugüne hizmet anlayışı ile fark yaratan ve temel hedefi paydaşlarına değer katmak olan Balıklı Audit | Advisory, edindiği deneyim ve sektöründe öncü olmanın verdiği güvenle daha da büyüyecek ve her zaman daha da ileriye gidecektir.